Home Knokke-Heist Anderstaligen blijven welkom in Knokke-Heist

Anderstaligen blijven welkom in Knokke-Heist

14
Burgemeester Lippens ontvangt BaloiseTour op 12 juni in Knokke-Heist

Ondanks de klinkende verkiezingsoverwinning van het Vlaams Belang blijven Franstalige Belgen meer dan welkom in onze gemeente. Dat staat in een PR-bericht dat burgemeester Lippens vandaag verspreidde via Belga.

“Ongeacht de samenstelling van de volgende Vlaamse en federale regering, een vakantie in Knokke-Heist blijft een unieke belevenis”, zo staat te lezen. “Mijn Franstalige vrienden uit Wallonië en Brussel kunnen op hun twee oren slapen, onze gemeente en zijn inwoners verwelkomen hen met plezier het hele jaar door.”

Na de verkiezingen van 26 mei behaalde de extreemrechtse partij Vlaams Belang een klinkende overwinning in Vlaanderen. Volgens baron Leopold Lippens, al veertig jaar burgemeester van Knokke-Heist, kreeg hij nadien veel reacties van Franstalige Belgen. “Zij vragen zich af of ze nog altijd welkom zijn.”

Met dit communiqué wil Burgemeester Leopold Graaf Lippens benadrukken dat iedereen van harte welkom is in de badplaats, klinkt het in diverse media. Bepaalde media hebben het ook over “baron” Lippens. Blijkbaar kent men de adelijke titel van onze burgervader niet.

 “Of je nu Franstalig, Nederlander, Zwitser of Italiaan bent: alle bezoekers zijn even belangrijk en onze restaurants, bars en winkels doen er alles aan om het onze gasten naar hun zin te maken”, besluit onze burgemeester in het persbericht.

Artikel

14 REACTIES

 1. Niemand haat hier Franstaligen,Engelsen,noch Nederlanders….Al is hetsoms irriterend dat die van Aaaaantwerpen zich hier baas voelen.

 2. Lippens is een XXXXlet op je taalgebruikXXXX die meehuilt met al even bekrompen franstalige aangespoelde inwoners. Natuurlijk is iedereen welkom.

  • ik heb familie in Wallonië en het probleem is wel degelijk bij hen…zij luisteren en kijken naar hun waalse zenders die de Vlamingen vergelijken met nazi’s enz…en ze zijn verwonderd als ze in Vlaanderen komen dat dit dan een volledig ander beeld is en dat ze zeker welkom zijn en dat iedereen zo vriendelijk is….natuurlijk is er wel een probleem met d ejonge generatie vlamingen want die spreken slecht frans…maar ik zag dat ze dit rap oploste door engels te spreken onder elkaar….VB heeft veel stemmen behaald in knokke en vlaanderen en dat heeft met twee zaken te maken..de immigranten en de (desillutie ) van de mensen die nva hadden gestemd dat de nva in een regering teveel compromis a la belge deden….(wat hadden ze misschien verwacht??) ….je zou kunnen vragen aan de walen of de vlamingen nog welkom zijn in de ardennen ipv die stomme vraag of ze nog welkom zijn aan onze kust???

   • Ik heb de indruk dat de Walen ook gastvrij zijn als je er als Vlaming op bezoek bent als toerist of als “dagjesbezoeker”. Dat de meesten geen Nederlands kunnen is een beetje normaal. Een Vlaming is steeds overheerst geweest door vreemde mogendheden en zelfs door de Walen en Brusselaars na de de onafhankelijkheid van 1830. Dit “zaakje” heeft wel geduurd tot een stuk na WO II. Ik herinner me ook nog toen ik eind de jaren zestig meehielp met mijn grootvader en tante die badkarhouders waren in de deelgemeente Heist dat de meeste Franstaligen onmiddellijk op hun wenken moesten bediend worden. Dat “overheersen” zat er toen nog altijd een beetje in. Ik denk dat dit wel stilaan veranderd is in de loop der jaren. Een Vlaming leert zich snel aanpassen en spreekt nogal vlot een andere taal. Zelfs onze noorderburen zijn daartoe niet altijd in staat.

  • laten we het woord ‘paljas’ gebruiken, wat trouwens een lekker biertje is

 3. Onze ‘blauwbloedige’ op z’n smalst… dat ze hem daarover opbellen is gewoon duimzuigerij, ik denk eerder dat sommige van z’n kennissen tevreden zijn dat het Vlaams-Belang hoge cijfers haalde, zo zullen diegenen, eender wie, die aan ’t ‘roer’ komen, zeker meer rekening houden met de onverantwoorde instroom van vreemden… en mogelijks de transmigranten sturen waar ze thuis horen… het ‘signaal’ van de kiezer was oorverdovend….

  • We moeten inderdaad zomaar niet iedereen binnenlaten. Pas vóór de verkiezingen heeft mevr.
   De Block het Noordstation in Brussel laten ontruimen. In Canada en Australië mogen alleen vermogende gezinnen (geen alleenstaande jonge mannen die van alles kunnen uitspoken) het land binnen.

 4. Ik vraag me af waarom Franstaligen hier niet meer welkom zouden zijn? Ik geloof niet dat het Vlaams Belang zich ook maar iets van Franstaligen in Knokke-Heist aantrekt. Ik denk dat alle partijen tevreden zijn dat de toeristen onze kust komen bezoeken en ja, of dat nu Chinezen, Canadezen, Vietnamezen of andere “ezen” zijn, ik denk dat iedereen hier welkom is. Of is dat na alle polemiek en vervalste affiches betreffende het “eiland” (want estuaire schepen en kleine containerschepen varen nooit dicht bij de kust maar in diepere wateren waar ook de zeeschepen varen en al zeker niet als er een munitiestortplaats op enkele honderden meter voor onze gemeente ligt) weer een uitspraak om in de belangstelling te komen? Als toerist zou ik me meer zorgen maken over de lekkende munitiestortplaats en eventuele plannen om deze op te ruimen in plaats van schrik te hebben van het VB.

 5. Waarom dan zo veel parking meters overal ? dat schrikt veel eendagstoeristen af maar ja deze hebben ze hier niet nodig hé het zijn nog thans deze mensen die hier veel komen toch, maar niet die vriendjes uit het zoute !

 6. Jammerlijke uitlating, want de allerlaatste paragraaf is mijns inziens de belangrijkste van dit ganse artikel.
  Het was beter geweest het betoog hiermee te beginnen. Maar ik ben geen persverantwoordelijke, en Nederlandstalig in hart en nieren. Dus mijn opvatting zal wel van weinig belang hebben.

Comments are closed.